Servei de pediatria - CMD Parets

BLOG

Servei de pediatria - CMD Parets Pediatria 26/07/2023

Servei de pediatria - CMD Parets

Pediatria. Ens ocupem dels més petits, tal com el teu ho faries

La pediatria és una especialitat mèdica dins de la branca de la medicina que s'ocupa del creixement, evolució i desenvolupament, tant físic com cognitiu dels bebès, nens i adolescents. Aquesta especialitat mèdica s'ocupa del desenvolupament des del naixement fins a l'arribada de l'adolescència.

Així com la pediatria s'ocupa del desenvolupament i creixement d'aquests, la puericultura s'ocupa de la cura dels nens i l'odontopediatria és una branca de l'odontologia especialitzada enfocada a la cura i estudi de la boca i l'estomatologia en nens, servei disponible en el nostre centre.

En el nostre centre realitzem seguiments personalitzats als nens des del seu naixement, amb revisions periòdiques i un calendari vacunal per a realitzar controls de les vacunes. Cal destacar la importància de mantenir un calendari vacunal i les revisions pediàtriques necessàries que reflectim en un programa recordatori amb les dates de les visites i les vacunes necessàries per al bebè o nen.

En el Centre Mèdic i Dental Parets:

  • Disposem d'un servei de salut infantil sense demores.
  • Realitzem seguiments personalitzats.
  • Controlem les revisions periòdiques.
  • Confeccionem el calendari vacunal de manera personalitzada.

El nostre centre

Centro Mèdic i Dental Parets,centre multidisciplinari de la salut, us oferim medicina privada de proximitat per a tots els membres de la família, amb més de 36 especialitats i més de 40 professionals al servei dels nostres pacients.

Des del nostre centre, el servei d'urologia de Centre Mèdic i Dental Parets pot contribuir al diagnòstic i tractament de revisions prostàtiques, disfuncions erèctils, fimosis i malalties urològiques, amb nostra aparatología metgessa especialitzada.

Oferim els nostres serveis a les poblacions de Lliçà d'Amunt, Lliçà d'Avall, Montmelò, Montornès del Vallès, Mollet del Vallès, Granollers, Caldes de Montbuí i Parets del Vallès.

Necessita demanar cita? Pot fer-ho mitjançant la la nostra aplicació en línia o contacti amb nosaltres si necessita realitzar una consulta mitjançant el nostre formulari de contacte.

DEMANAR CITA

CONTACTAR