Servei de ginecologia a CMD Parets

BLOG

Servei de ginecologia a CMD Parets Ginecologia i obstetrícia 04/01/2023

Servei de ginecologia a CMD Parets

Revisions ginecològiques en CMD Parets

En el nostre centre mèdic i dental apostem per la medicina preventiva per a evitar possibles afeccions o malalties de tipus gineco-obstetricida. En el nostre centre mèdic oferim un servei integral per a la salut íntima de la dona en totes les etapes de la seva vida i en els canvis de cicle que experimenta, com poden ser la menstruació, l'embaràs, el postpart o la menopausa; canvis tant físics com hormonals i psíquics on la dona necessita suport de l'entorn. Entre el nostre serveis en l'àrea de ginecologia destaquem:

  • Mamografies.
  • Ecografies.
  • Citologies.
  • Controls d'embaràs.
  • Controls de postpart.
  • Control de patologies de la dona en la menopausa.
  • Control de pacients infectades pel virus del papil·loma humà.
  • Prevenció i detecció del càncer de mama.

Quan visitar al ginecòleg/a?

Al contrari del que se sol pensar, les visites al/la ginecòleg/a no són exclusives per a les dones embarassades, que acaben de donar a llum o que tenen una vida sexual activa. La recomanació general és que la primera visita al/la ginecòleg/a se faci a partir dels tretze anys o quan apareix la primera menstruació perquè la nena pugui resoldre els dubtes que tingui o que el doctor li faci les preguntes que consideri necessàries per a descartar qualsevol patologia. Sempre en un entorn en el qual la nena se senti còmoda i segura.

A partir de la primera relació sexual també és important acudir al ginecòleg perquè realitzi les revisions mèdiques i exploracions per a controlar que tot està bé. Convé detallar, que és important que en les consultes que tant el pacient com el facultatiu rebin tota la informació que necessitin i així prevenir possibles patologies o malalties futures (com pot ser l'acte exploració, que mètode anticonceptiu resulta més convenient, prevenció d'MTS, etc.).

Igualment, durant l'inici i el transcurs de la menopausa, és clau el seguiment d'un/a ginecòleg/a.

I si vull planificar tenir una família?

En aquest punt, el/la ginecòleg/a donarà tota la informació necessària sobre tractaments de fertilitat en cas que siguin necessaris o un seguiment de la fertilitat de la pacient, així com el seguiment de l'embaràs, el part i el postpart.

El nostre diagnòstic i tractament

Centre Mèdic i Dental Parets, centre multidisciplinari de la salut, us oferim medicina privada de proximitat per a tots els membres de la família, amb més de 30 especialitats i 40 professionals al servei dels nostres pacients.

Des del nostre centre, l'especialitat de ginecologia realitzem revisions ginecològiques anuals i preventives sense demores.

Oferim els nostres serveis a les poblacions de Lliçà d'Amunt, Lliçà d'Avall, Montmelò, Montornès del Vallès, Mollet del Vallès, Granollers, Caldes de Montbuí i Parets del Vallès.

Necessita demanar cita? Pot fer-ho mitjançant la la nostra aplicació en línia o contacti amb nosaltres si necessita realitzar una consulta mitjançant el nostre formulari de contacte.